Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako som zažila diskrimináciu kvôli svojmu rómskemu pôvodu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Slabé
Autorka nepochopila to základné, prečo k tej údajnej diskriminácii dochádza. Každá krčma, každý podnik sa snaží o zisk a preto pochopiteľne sa snaží mať čo najviac zákazníkov, ktorí ten zisk prinášajú. Dôvod prečo nejakú skupinu v svojom podniku nechce, je to, že mu ten zisk znižujú, a to tým, že svojim správaním vyháňajú ďalších zákazníkov, ktorí tomu podniku škodia. Takže problém nie je vo farbe pleti, problém je v tej skupine, ktorá svojim chovaním škodí iným, a kde záujem o nápravu neexistuje. Ak by do toho podniku prišiel niekto s inou farbou pleti, Japonec, či Vietnamec, tak by problém nemal, a problém by nemal ani nejaký domorodec z Novej Guinei, teda pokiaľ by nemával bojovou sekerou. Takže reči o nejakej rasovej diskriminácii sú bludom, lebo prečo nemajú problém iní, a to rasove podstatne viac odlišní...? To najhlúpejšie čo autorka mohla urobiť aj urobila, neriešila problém, a tým je správanie tej skupiny ktorá takúto reakciu vlastníka toho podniku vyvolala, ale naopak, k tomu správaniu, k násiliu voči iným si privolala aj ŠOI, a tak vlastne povedala, že nevhodné správanie, lebo to je základom celého, je vlastne normálne. Takíto rómski aktivisti nie sú pre Rómov žiadnym prínosom, ukazujú im totiž, že nič na svojom správaní, ktoré škodí iným, meniť nemusia. Otázkou je, prečo sa nehanbí za to brať peniaze. Pokiaľ sa oháňa ľudskými právami, tak prirodzenými sú len troje - každý má právo vlastniť sám seba - každý má právo na svoju slobodu - každý má právo vlastniť svoj majetok a kde autorka pomocou násilia sa snaží presadzovať porušovanie práva na vlastný majetok, právo s ním slobodne nakladať. Medzi to patrí aj svoj majetok neposkytovať iným za úplatu, pokiaľ sa takto slobodne rozhodne. (To, že niekto nejakým zákonom označí nejaká práva za ľudské, ešte z nich ľudské práva nerobí). Takže z celého toho paškvilu vychádza len jedno, že pani rómska aktivistka porušuje prirodzené ľudské práva iných, a ešte to považuje za čosi, prečo by ju mal niekto chváliť.
Klamm
<< < 1 2 3 4 5 6

Vynikajúci komentár

Ale realita je inde. Daná "ľudskoprávna aktivistka" nemá záujem reálne riešiť problémy, jej ide primárne o to, aby dostala peniaze od Open society foundations, čiže nepriamo od Sorosa. Za pár článkov a aktivít daná pani dostane tisíce EUR, takže ide o extrémne výhodnú činnosť v porovnaní s poctivou prácou.

https://www.poradna-prava.sk/s...
 

 

Bravurne.
 

Nemám Klamma rád,

ale musím uznať, že sa mu podaril bezkonkurenčne najlepší príspevok mnohých, premnohých diskusií o "utláčaní" Rómov.

K+
 
Hodnoť

Klamm - skvely komentar

cista pravda, a snad pani obcianska aktivistka duchonova si aj cita tieto prispevky, aby pochopila ako to vidime my z nasho pohladu. Nielen z ich ciganskeho. A co takto ist robit aktivistku do Britanie, hmmm? tam by ste urcite s nejakymi inspekciami uspeli...plus pribalit zopar osadnikov do batoha :D
 
Hodnoť

 

Takuto istu diskriminaciu zazivaju vychodoeuropania, ktori makaju v zapadnej EU. S tym sa neda nic robit, iba odist niekde, kde su ludia tolerantnejsi. Z mojej osobnej skusenosti Hawaii a Novy Zealand. Bojovat s tym nema zmysel - iba to este zhorsuje situaciu.
 

<< < 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie


 1. Michael Achberger: Toto pred spaním nejedzte... 8 908
 2. Michal Šimečka: Ešte stále si myslíte, že nás Čína zachráni? 5 052
 3. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 4 828
 4. Juraj Štubniak: Sledujú nás? 3 755
 5. Ivan Mlynár: Je Jaroslav Spišiak druhým omylom ministra vnútra Romana Mikulca ? 3 566
 6. Ladislav Rohoska: Kto to chce dnes povaliť Matovičovu vládu? Pozri, kto to hovorí 2 604
 7. Rudolf Pado: Hyeny medzi nami 2 259
 8. Ivan Bošňák: Krajniak, Sulík, Heger: K TABULI a rátame! Ako na ekonomické stimuly. 2 000
 9. Yvona Horňáková: Máte doma predškoláka? – Jednoduché aktivity, ktoré ho lepšie pripravia na vstup do školy 1 750
 10. Vladimír Seman: Slovenský test na koronavírus existuje 1 672

Rebríčky článkov


 1. Viliam Majda: Pokračovanie Čo navrhuje spoločenstvo Európskych železníc pri EU a čo potrebuje doprava?
 2. Juraj Kováč: O kolektívnej ekonomickej (ne)imunite
 3. Štefan Vidlár: Monštrum Covid
 4. Radovan Čipka: Podvodníkom sa darí s kryptomenou
 5. Jakub Tinak: Roky desaťnásobne preplácam mobilných operátorov
 6. Vladimír Seman: Slovenský test na koronavírus 2.
 7. Zuza Ferenczová: ACH, MONIKA ! / denník korona vírusu 10
 8. Miroslav Sabol: Je COVID-19, rovnaký ako SARS ? Ako dlho prežije na povrchoch ?
 9. Štefan Vidlár: Priatelia!
 10. Dušan Seberíni: Vari sa lekári začnú zobúdzať ?


Už ste čítali?